úterý, května 28, 2013

Má drahá, milovaná

Řekni, kolik je to let, co jsme se neviděli. Tři, čtyři? Tolik jsi mi chyběla a přec jsem po Tobě nesmutnil. Skoro jsem na Tebe zapomněl, odpusť mi to, prosím.

Mnoho vody uplynulo, spousta skutků se udála. Vyprávění by zabralo pořádný ultraběh. Pamatuješ? Třeba na to, jak jsi nás doprovázela při Tříkrálovém běhu. Nebo při běhu na Levý Hradec. A těch nesčetně ranních běhů, jen Ty a já. Ach, řeko má milovaná.

Ta Tvoje majestátnost, neochvějná síla, ale i ticho mi pokaždé pohladí duši. Štasten jsem dnes stanul na Tvém břehu. Neměnně v korytu, které sis vydobila, přivítala jsi mne stejně jako kachny odpočívající na pahýlu trčícím z Tvých vod.

Zaplať Bůh za mého klienta nad Drahaňským údolím. Trvalo to sice pár měsíců než jsme se sblížili natolik, abych si mohl dovolit přijít v poloběžeckém a tam vyměnit kalhoty za trenky. Pocit nedočkavosti mě zaplavil, když jsem se v lijáku spouštěl k potoku, který Tě od nepaměti napájí. Klouzal jsem v bahně s plným batohem a přál si dorazit k Tobě čistý, alespoň od pasu nahoru. Vím, Kayanova bota není vhodná na mokré kořeny a kameny, ale nostalgie mi velela ji nazout.

Tolik vzpomínek se dralo na povrch. Skupinové výběhy ze Stromovky, natáčení pořadu V kondici, první ochutnávka nepoživatelného gelu. Tyhle všechny zážitky položily základní kameny důvodů, proč pořád běhám.

Mám nyní, řeko má dráhá, jinačí prožitky. S malou dcerkou se raduji od rána do večera a někdy i v noci. Očekávaná bytost rozzářila můj život a dává mi nahlédnout pod povrch věcí zrakem neviditelných. Učí mě jásat z každé chvíle bytí a přenáší na mě čisté potěšení z tady a teď. Ty se svými vodami tak žiješ po staletí, já si čirou přítomnost začínám teprv uvědomovat. Tvé vody mi dávají jistotu. Neochvějnou víru v sebe sama na správné cestě.

Děkuji Ti má drahá, milovaná. Brzy na viděnou.

8 komentářů:

tucnak řekl(a)...

vypadá to, že jsme včera kolem sebe proběhli...stejná mračna a ta kachna :-)

PetrS řekl(a)...

U kachny jsem byl kolem půl čtvrté :)

tucnak řekl(a)...

tak to tam vydržela dost dlouho, já jí míjela na zpáteční cestě kolem půl osmé - vysloveně si říkala o fotku :)

12HonzaDe řekl(a)...

Moc hezky a inspirativni... Musim po Silve se zase probehnout na druhou stranu..dal po proudu... Uz jsem tam nebyl drahne let.. Treba.. treba ta kachna se zase ukaze.. :)
At nam to beha.. 12:)

AprilRuns řekl(a)...

Ctu si tak tvuj blog a koukam na obraz Berounky of jednoho brdskyho malire, co nam tady visi na zdi jako vzpominka na rodnou hroudu a hned je mi lip. Dik.

Anonymní řekl(a)...

ahoj napis uz neco novyho, krasne se to cte.

PetrS řekl(a)...

To není jen tak. Text musí přijít sám. :)

- - - - - - - - - - - - - - - - -

Btw. Musel jsem doplnit verifikaci komentářů, protože spam se stal neúnosným.

mmo25 řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.