sobota, srpna 26, 2006

Měření rychlosti

Vše klaplo na sto procent. Dokončená půlroční práce, skvělá domluva s Radkem a má nálada těšící se na nový zážitek. Má první hodinovka.
Podrobil jsem se měření rychlosti. Nikoliv na radaru městské policie, ale na běžeckém oválu nedaleko Staré Boleslavi. Už příjezd na místo sliboval, že se mi tam bude líbit. Uprostřed lesa stojí atletický stadion s pěknou tartanovou drahou. Pocit lesního prostředí umocňovaly zaječí bobky ve čtvrté dráze.
Mám štěstí na závody. Výborný servis organizátorů, kapela hrající do kroku po dobu celého běhu, skvělý komentář, ideální počasí, sešlost milých lidí. No řekněte, copak lze běhání nemilovat ? Člověk rychle zapomene na to, že po výstřelu vyrazí jak kanec z bukvic, přestože ví, že se mu to vrátí. Zapomene i na bezohledné chování běžce číslo 18.
Zbudou jen ty krásné zážitky. Radost ze setkání s TD, se kterým bych nejraději celou hodinu provyprávěl nejen o jeho psí rodince. Radost z toho, jak mě Radek hecoval, abych šel s ním do ostrého závěru. Radost z toho, že slečna, která mě už potřetí předběhla se na mě po skončení usměje. Radost se svého výsledku.
Na startu jsem v debatě s ostatními jen tak plácnul číslo 13 a třičtvrtě. Síla myšlenky je veliká. Výsledných 13700 metrů mě naplnilo štěstím. Příště řeknu pod 14 nejdu.
Moc děkuju Radkovi a Jitce za přepravu, podporu a Jitce navíc za pečlivé zaznamenávání časů.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Witty,
skoro 14 za hodinu není vůbec špatný výkon, dobrý!

Anonymní řekl(a)...

Jak pise Witty, bylo to fajn. I to, ze se zavod vesel mezi dve intenzivni prehanky. Z te druhe se vyklubala behem meho pobytu ve sprse bourka, pred kterou jste asi stacili naskakat do aut :-) Kdyz uz jsem cekal az prejde, tak jsem pockal i na vyhlaseni vitezu :-)

Ahoj, TD

running observer řekl(a)...

Máš pěkný výkon. Já mám na hodinovku už asi 2 roky starý výsledek, takže by mě zajímalo, co bych dal já.

Když budeš trénovat a běhat jako dosud, těch 14 km ještě letos (nebo při nejbližší příležitosti) překonáš. Přiznávám se, že si na něco takového taky brousím zuby.